Amway Türkiye

 

Amway Türkiye küresel Amway ailesine 1994’te katıldı. 20 yıldan fazla süredir başarılı Amway Serbest Girişimcilerini destekliyor, motive ediyor ve onlarla bir takım oluşturuyoruz.

 

 

 

Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biridir.

Amway Corporation’ın dünyadaki 55 bağlı şirketinden biridir. Amway Türkiye, tüm ülkeye Serbest Girişimcileri ile 450’den fazla ürünü %100 müşteri tatmin garantisi ile tüketicilere sunmaktadır.

Amway Türkiye Merkez Ofisi İzmir’dedir. Amway Türkiye’nin yine İzmir’de, Türkiye genelinde tüm siparişlerin dağıtımının gerçekleştirildiği 2 bin 400 metrekarelik bir Dağıtım Merkezi bulunmaktadır.

Amway Türkiye Doğrudan Satış Derneği'nin aktif üyesidir. Amway Türkiye 1995 yılında Türkiye'de bir Doğrudan Satış Derneği'nin (DSD) kurulmasına öncülük etmiştir. O zamandan beri, Amway Türkiye DSD'nin Tüketici Hakları ve Doğrudan Satış Yönetmeliği’nin işleyişine katkıda bulunan şirketlerin önde gelenlerinden biri olmuştur.

Amway Türkiye her biri birbirinden farklı değişik kullanım alanları sunan ürünlerin satışını yapmaktadır: Ev Bakımı ve Temizlik Ürünleri (çamaşır temizlik ürünleri, ev temizlik ürünleri, araba bakım ürünleri ve mutfak bakım ürünleri); Ev Teknolojisi Ürünleri (eSpring su arıtma sistemleri, iCook Tencere ve Bıçak Setleri), Kişisel Bakım Ürünleri (Vücut, Saç, Ağız Bakım Ürünleri); ARTISTRY™ Cilt Bakım ve Renkli Kozmetik , Zinde Yaşam ve Takviye Edici Gıda Ürünleri (NUTRIWAY™)

Amway kendisini, bağlı şirketlerinin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki toplumlara yakın hissetmekte, sosyal, kültürel ve topluma yararlı aktivitelere sponsorluk yapmaktadır.

 Amway Türkiye de Türkiye’de faaliyete geçtiği 1994 yılından beri Sosyal Sorumluluk projelerine önem vermiştir. Çevreye önem veren bir şirket olarak çeşitli ağaç dikme kampanyaları gerçekleştirmiş destek vermiş ve gerçekleştirdiği “Pırıl Pırıl Türkiye” projesi çerçevesinde çeşitli çevre temizliği kampanyaları yapmıştır.  Amway Türkiye, 1998-2011 yılları arasında UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile işbirliği çerçevesinde Serbest Girişimcileri’nin de katılımı ile UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Türkiye’de yürüttüğü programlarının gelişmesine katkıda bulunmuştur. Amway Türkiye, bu program çerçevesinde Gaziantep’de Köksalan İlköğretim Okulu’nun inşasına ve UNICEF “Anaokulu Ekliyoruz” kampanyası kapsamında Van ilinde 2 ve Elazığ’da ise 1 Anaokulu yapımını gerçekleştirmiştir. Amway Türkiye’nin 2011-2012 senesinde okul öncesi eğitime desteği Küçük Adımlar Okul Yolunda projesi ile devam etmiştir. Amway, Van Depremi için yine UNICEF aracılığı ile bölgeye maddi katkı yardımında bulunmuştur.

Tüm dünyada sporun ve sporcunun destekçisi Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu ile 2014 yılında  “Filenin Fidanları” projesini başlatmıştır. Geleceğin sporcularının yetişmesine destek olmak amacı ile yola çıkılan projede, ilk yıl 20 ilde 40 bin çocuğa ulaşarak önemli bir başarı elde edilmiştir. Projede 2017 yılı itibariyle 81 ilde 600 binden fazla ilköğretim çocuğunun voleybol sporu ile tanışması ve bu şekilde voleybol sporunun gelişimine önemli bir katkı sağlanmıştır.

 

Daha fazla bilgi için tıklayınız >>>Amway Basın Odası