İADE POLİTİKASI

ÜRÜN İADESİNDE UYGULANACAK PROSEDÜR

Bu prosedür sadece ASG’lerin veya Müşterilerin doğrudan Amway’den ürün satın aldıkları durumlar için geçerlidir. ASG'lerinden ürün satın alan Müşteriler, iade süreci için ASG'leri ile iletişime geçmelidirler.

ASGler ve Kayıtlı müşteriler ürün iade talebini oluşturmak için, www.amway.com.tr'ye giriş bilgileri ile girerek Siparişlerim adımından "İade" butonuna basmalıdırlar.

Bu menüde yer alan tüm bölümler doldurulmalıdır.Çalışma günlerinde 24 saat içinde iade sevkiyat etiketiniz e-postayla tarafınıza gönderilmiş olacaktır.

Sonrasında vergi mükellefi olmayan ASGlerimiz ve Kayıtlı Müşterilerimiz siparişleri sonrasında e posta adreslerine gönderilen satış faturasının alt kısmında yer alan iade bölümünü de doldurup imzalayarak Amway Türkiye Dağıtım Merkezi'ne ürünlerle birlikte göndermelidir.

Vergi mükellefi olan ASGlerimiz ve Kayıtlı Müşterilerimiz de kendi şirket kayıtları için fatura keserek faturayı ürünlerle birlikte Amway Türkiye Dağıtım Merkezi'ne göndermelidir.

Ziyaretçi müşterilerimize siparişlerinden sonra bir onay e-postası ulaşacak ve bu e-posta içerisinde bir iade formu yer alacaktır.

Vergi mükellefi olmayan Ziyaretçi Müşterilerimizin iade işlemleri için bu iade formunu ve sipariş sonrasında e posta adreslerine gönderilen satış faturasının alt kısmında yer alan iade bölümünü de doldurup imzalayarak tarafımıza ulaştırmaları gerekmektedir.

Vergi mükellefi olan Ziyaretçi Müşterilerimiz de kendi şirket kayıtları için fatura keserek faturayı iade edilecek ürünler ve iade formu ile Amway Türkiye Dağıtım Merkezi'ne göndermelidir.

ASGler ve Kayıtlı Müşteriler iade ürün gönderdikleri pakette Amway Türkiye Dağıtım Merkezi adresini ve iade referans numarasını belirtmelidirler.

İade ürün paketi kargoya teslim edildikten sonra gönderi takip numarasının saklanması tavsiye edilmektedir.

İade edilen ürünler ve gerekli dokümanlar Amway Türkiye Dağıtım Merkezi'ne ulaştıktan sonra, ürün iade kuralları (bkz. aşağıda) uyarınca tam ve doğru olup olmadıkları kontrol edilir.

Uygun olduğu takdirde, ürün iade ödemesi yapılır.

Ziyaretçi Müşteriler aynı işlemi iade referans numarası olmadan doldurulan iade formu ile yapacaklardır.

Ürün iadesiyle ilgili genel kurallar

1. Ürünün durumu: Sadece aşağıda yazılı durumlarda olan ürünler işleme alınacaktır:

 – üründe kusur olması,

– ürünün hasarlı durumda teslim edilmesi ve söz konusu hasarın teslimat sırasında hemen belirlenmesinin mümkün olmaması,

– söz konusu durumda müşteri tatmin garantisi kapsamında ASG’ler veya Müşteriler tarafından iade edilmiş olması.

Belirtilen kullanım amacı dışında kullanılan ürünler ve kasten hasar verilen veya hatalı kullanılan ürünler için iade işlemi kabul edilmeyecektir.

2. Kargo ücreti: Ürün iade gönderiminde kargo ücreti ASG/ Kayıtlı müşteri ve Ziyaretçi Müşteri  tarafından ödenir. 30 günlük cayma hakkı içerisinde yapılan bir iade gönderimi için kişiye ücretsiz gönderim kodu verilir.

3. İade Ödemesi:  İade ödemesi seçilen ödeme yöntemine göre yapılacaktır.

4. İade Talebi: www.amway.com.tr üzerinden iadesi talep edilen ürünler  talep oluşturulduktan sonra 3 ay içerisinde Amway'e gönderilmediği takdirde iptal edilecektir.