Amway Türkiye, Voleybol Federasyonu

 Milli Takımlar Tedarik Sponsoru oldu

Amway Türkiye,  Voleybol Federasyonu ile önemli bir işbirliğine imza attı.

Mayıs 2013 itibari ile Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlar Tedarik Sponsoru olan Amway Türkiye, bu işbirliğini düzenlendiği basın toplantısı ile açıkladı.

23 Mayıs Perşembe günü Ceylan Intercontinental’de gerçekleşen basın toplantısı ve imza törenine Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, ve Voleybol Milli Takımlarını temsilen sporcular katıldı.

“Milli Takımlar Tedarik Sponsoru olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz”

Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptıkları işbirliği ile ilgili bilgi veren Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, “Amway, bugüne kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde, önemli sporcu ve takımlara destek verdi ve vermeye de devam ediyor. Biz de Amway Türkiye olarak önümüzdeki yıl Türkiye’deki 20. yılımızı kutlamaya hazırlanırken Türk voleybolunun gelişimi adına Türkiye Voleybol Federasyonu ile yaptığımız işbirliğinden, A, U23, Genç, Yıldız ve Plaj Voleybolu olmak üzere tüm bayan ve erkek takımlarını kapsayan ‘Milli Takımlar Tedarik Sponsoru’ olmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyuyoruz.” dedi.

“Türk voleybolunun gelişimi için sponsorlara her zaman ihtiyaç var”

İmza töreninde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil de voleybol sporuna verilen desteklerin çoğalmasından duydukları memnuniyeti ifade etti. Mutlugil, Amway’in Türk voleyboluna ilgisi ve sponsorluğu TVF olarak bizi çok memnun etmiştir. Sponsorumuzun bize sağladığı destek ile amacımız her zaman sporcularımızın uluslararası organizasyonlara en iyi şekilde hazırlanarak ülkemizi temsil etmeleridir. Amway gibi uluslararası bir firma ile TVF’nin uluslararası vizyonunu birleştirerek Milli Takımlar Tedarik Sponsoru sözleşmesinin imzalanmasının Türk voleyboluna, TVF’ ye ve Amway’e hayırlı olmasını temenni ederim.

Bu sene Milli Takımlarımız için Avrupa Şampiyonaları, Gençler ve Yıldızlar Dünya Şampiyonaları gibi çok önemli uluslararası şampiyonaların olduğu bir sene. Bu sebeple tüm Milli Takım teknik kadrolarına ve sporcularımıza TVF adına teşekkür ediyorum.

Son olarak, Amway Türkiye’ye Türk voleyboluna verdikleri destek için TVF ve şahsım adına teşekkür eder, işbirliğimizin uzun yıllar devam etmesini dilerim.”diyerek yeni sponsorluk ile düşüncelerini ifade etti.

Destekçilerimizle güçleniyoruz”

A Milli Bayanlar Takım Kaptanı Esra Gümüş de imza törenindeki konuşmasında, “Sponsorlarımızın verdikleri destekle elde ettiğimiz başarılarda önemli bir yeri var. Önümüzde Akdeniz Oyunları ve Avrupa Şampiyonası başta olmak üzere şampiyonluk sevincini yaşamak ve yaşatmak istediğimiz yine birçok önemli organizasyon bizleri bekliyor. Maddi desteğin yanında ürün sponsorlukları da bizler için çok önemli. Bayan takımı olarak Amway’in kozmetik ve cilt bakımından vitamin ve beslenme destek ürünlerine çeşitli ürünlerini kullanmaktan da çok mutlu olacağız.” dedi.

“Sponsorlar voleybola ilgiyi arttırıyor”

Toplantıya katılan A Milli Erkek Takımından Erhan Dünge ise her geçen gün voleybola olan ilginin artmasında sponsorların da büyük etkisi olduğunu belirterek “Herkesçe tanınan, büyük kurumların ülkemizde voleybol sporu ve sporcusuna destek olmalarından büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hem bizlerin uluslararası başarılarında hem de voleybolun daha geniş kitlelerce bilinmesi ve ilgi gösterilmesi açısından önemli.” diyerek yeni tedarik sponsorları ile ilgili düşünceleri dile getirdi.