NUTRIWAY DOUBLE X™ ve Daily

NUTRIWAY™ Daily ve NUTRIWAY™ DOUBLE X™, dengeli beslenmeye destek sağlayarak, önemli vitamin ve mineraller için güvenilir ve sağlam temeller teşkil etmektedirler. NUTRIWAY Ürünlerinin amacı kişinin doğal gücünü desteklemek ve harekete geçirmektir.

image/png;;;Good nutrition makes the difference.png

İyi beslenme fark yaratır

Vücudumuzun temel işlevlerinin tümü, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını desteklemeye yardımcı olacak vitamin ve minerallerin mevcudiyetine bağlıdır. Bu önemli besin öğeleri pek çok farklı meyve ve sebzede mevcuttur. Dolayısıyla, her gün sizin için gerekli bütün vitamin ve mineralleri almanızı sağlamanın en iyi yolu çok çeşitli gıdalar tüketmektir.

Günümüzün yaşam tarzı genellikle gerçek anlamda besleyici bir diyet için yeterli zaman ayırmamıza izin vermemektedir; ya da bazen öğünleri atladığımız olur. Taze gıdaların yerine genellikle pratik ürünleri tercih ederiz ve zamanımızın kısıtlı olması çoğu kez besin değeri açısından zayıf bir beslenme diyeti benimsememize yol açar. Beslenme destek ürünleri eksik kalan besin öğesi ihtiyacını kapatarak, dengeli beslenmenin, optimum sağlığın ve genel zindeliğin sağlanmasına yardımcı olan iyi bir destek kaynağıdır.

image/png;;;Which nutrients are important.png

Hangi besinler önemlidir?

Salt yaşam: vitaminler

Vitaminler, diğer besin maddelerinin işlenmesi ve kan hücrelerinin, hormonları, genetik materyalin ve sinir sistemindeki kimyasalların oluşumu gibi vücudun bütün temel metabolik işlevleri için gereklidir. Vitaminler, kimyasal özelliklerine göre 'suda çözünen' ve 'yağda çözünen' olarak sınıflandırılmaktadır.‘Suda çözünen' vitaminler arasında C vitamini ve tüm B vitaminlerini sayabiliriz. A, D, E ve K vitaminlerinin tümü 'yağda çözünen' vitaminlerdir.

Güçlü uzmanlar: mineraller

Mineraller, bütün vücut hücrelerinin büyüme ve onarımını harekete geçirmenin yanı sıra, başta sinir sistemi olmak üzere, diğer daha karmaşık kimyasal sistemlerde de yaşamsal bir rol oynarlar. Kalsiuım gibi mineraller, kemikler ve dişlerin onarımında çok önemli bir rol oynarlar. Demir, hemoglobinin (alyuvarlarda bulunan bir protein) düzgün çalışması için gereklidir, Magnezyum ise vücutta 300'den fazla biyokimyasal işlevi yerine getirir.

Doğal savunma: antioksidanlar

Serbest radikaller, oksidasyona neden olarak vücuttaki hücrelerin DNA'larına hasar verebilir ve potansiyel olarak hastalıklara ve hızlı yaşlanmaya sebebiyet verebilirler. Antioksidanlar vücuttaki hücrelerde hasara neden olan serbest radikallerle savaşarak, koruma sağlarlar. En yaygın antioksidanlar, C ve E vitaminleri ve karotenoidler (alfa ve beta karoten) gibi diğer vitamin benzeri bileşikler, likopen, lutein ve aynı zamanda selenyum gibi eser minerallerdir.

Doğanın mucizesi: bitkisel besleyiciler

Bitkilerde bulunan besinler daima meyve ve sebzelerin kimyasal oluşumunun bir parçası olmuştur. Çok uzun sayılmayacak bir zaman önce ise belirli bitkisel besleyiciler pek çok faydalı özellikleriyle öne çıkmış, tanımlanmış ve araştırılmıştır. Dünya çapında yürütülen araştırmalarla, bitkisel besleyiciler açısından zengin bir diyetin optimum sağlık için zorunlu olduğunu kabul edilmiştir.

Bitkisel besleyiciler, bitkilerde bulunan ve doğal olarak ortaya çıkmış olan kimyasal bileşiklerdir. Bu güçlü bileşiklerin doğal olarak vücudu korudukları ve temel vitaminlerin etkinliğini en üst seviyeye çıkardıkları düşünülmektedir.

image/jpeg;;;378860.jpg

Çok çeşitli ihtiyaçlara cevap veren multivitaminler - yılboyu kullanım için

Günde beş porsiyon meyve ve sebze. Kural bu. Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, normal büyüme ve gelişmenin desteklenmesi ve hücreler ve organların görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olunması için yeterli miktarda vitamin ve mineral almamız şarttır. Ancak doğru miktarı alabilmek oldukça zordur, zira artık dengeli öğünlerin yerini işlenmiş gıdalar almış bulunmaktadır. Alkol, kafein ve nikotin de vücudumuzdaki önemli vitamin ve mineralleri 'çalarak' buna katkıda bulunmaktadır.

Beslenme destek ürünleri sağlıklı ve dengeli bir diyetin yerini tutmasalar da, multivitaminler günlük beslenme ihtiyacınızın karşılanması için gerekli ancak normal diyetinizde eksik olan öğelerin yerini doldurabilecek vitamin ve mineraller kaynakları desteği olarak formüle edilmişlerdir.Dengeli beslenme için destek sağlayan bu ürünlerimiz, önemli vitamin ve mineraller için güvenilir ve sağlam kaynaklardır.

Optimum varlığınızı keşfedin!

Nutriway farklı beslenme açıklarını kapatacak ve bütün yıl boyunca beslenmenizi doğal bir şekilde geliştirecek iki multivitamin/multimineral ürün sunmaktadır:

  • NUTRIWAY Daily kendinize iyi baktığınıza emin olmanızı sağlayan temel vitamin ve mineralleri sağlar.
  • NUTRIWAY DOUBLE X Beslenme Desteğinin ileri formülü, vücudunuzun daha yüksek seviyede talepleri olduğunda size ileri beslenme desteği sağlar.

 

Double X 5 farklı bitkisel besleyici renk grubuna ait bitkisel besleyici içeren, dünyanın en çok satan 1 numaralı multivitamin ve mineral ürünüdür.
Kaynak:  Euromonitor International Limited; Retail Value RSP terms; all channels, 2017