Olgu

Çocukların yetersiz beslenmesi tüm dünyada büyüyen bir sorundur. Milyonlarca çocuk bu sorundan dolayı ölmektedir. Hayatta kalanlar da yaşamlarının geri kalan kısımlarında sağlık ve gelişim problemleriyle yüzleşmektedir.

Çözüm

NUTRIWAY™ beslenme konusundaki uzmanlığına dayanarak yanlış beslenen çocuklar için, bitkisel bileşenlerle zenginleştirilmiş mikro besleyici takviye edici gıda ürünü NUTRIWAY Little Bits’i geliştirdi. 

Sonuçlar

Nutriway™ Power of 5 Kampanyası çocuklardaki yetersiz beslenme sorununa karşı farkındalık yaratmakta, bir çocuğun hayatındaki ilk 5 yılında düzgün beslenmesinin önemli bir ihtiyaç olduğunu vurgulamakta ve herkesin yardımda bulunabileceği bir yol önermektedir.

Amacımız 6 aylık ile 5 yaş arasındaki yetersiz beslenen çocukların günlük öğünlerindeki besin miktarını arttırmaktır. Bu büyük dünya çapında kampanyaya katılmanızı, desteklemenizi ve parçası olmanızı istiyoruz. .

image/jpeg;;;foto2.jpg

NUTRIWAY Power of 5 Ortakları 

NUTRIWAY Power of 5 kampanyası önemli rolleri, ve bu rollerin çocukların besinsel, fiziksel ve duygusal yönde desteklemekteki gerekliliğini vurgulamaktadır. İlk önemli rol anne ve çocuk arasındaki bağdır. Sivil toplum örgütleri anne ile çocuğu desteklemekte önemli bir diğer rolü oynar. Amway ve Nutriway’in, çocukların gıda ve eğitim gibi ihtiyaçlarını karşılayan CARE gibi Sivil Toplum Örgütleriyle önemli ortaklıkları vardır. 5. Önemli durum ise sizin Little Bits’ten fayda gören çocuklar için yaptığınız işbirliğidir. 

image/jpeg;;;foto3.jpg

Sizin Hediyeniz 5

CARE Sivil Toplum Örgütü bu bağış kampanyasında ortağımızdır. Sizin CARE’e bağışınız, çocukların NUTRIWAY Little Bits ürününü kullanmalarını sağlayacaktır. 1 çocuk için ayda 10 ABD Doları yani yılda 120 ABD Doları yeterli olmaktadır.  

image/jpeg;;;Guinness-World-Record-collage.jpg

Sizin Başarınız

Kampanyanın lansmanının olduğu 2014 yılında, çocukların yetersiz beslenmesi sorununa karşı farkındalık yaratmak üzere tüm dünyada insanlar el baskısı topladı. Amway her el baskısı için CARE Sivil Toplum Örgütü’ne 1 ABD Doları bağış yaptı ve 75,000’den fazla el baskısı toplanarak en büyük el baskısı kolajı yaratılarak Guinness Dünya Rekoru kırıldı (Toplamda 260,872 el baskısı toplandı).

Eğer tüm dünyadaki yetersiz beslenme sorunuyla ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız lütfen http://mamap.io/map adresini ziyaret edin.

Ziyaret edeceğiniz bu sayfada Amway ve Global Alliance for Improved Nutrition - Gelişmiş Beslenme için Global Antlaşma - GAIN tarafından yayınlanmış, düşük, orta ve yüksek gelirli ekonomileri temsilen 30’dan fazla ülkenin tüm dünyadaki yetersiz beslenme sorununa değindiği istatistiksel bilgileri bulunmaktadır.