18 yaşından küçükler ve VKİ (Vücut Kitle İndeksi) 18,5'in altında olanlar bodykey by NUTRIWAY™ Programı’na katılamazlar. Hamile kadınlar, emziren kadınlar ve VKİ 30'un üzerinde olanlar bodykey by NUTRIWAY Programı'na katılmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Hamile kadınların ve emziren kadınların doktorlarının onayı olmadan kilo kontrol programına katılmaları, Amway'in sorumluluğu dışında olacaktır.

bodykey Seti ve genetik testi dahil, kilo kontrol programı Amway Tatmin Garantisi kapsamından hariç tutulmuştur. Orijinal ambalajı açılmamış ve tekrar satılabilecek bodykey Setleri para iadesi için Amway Serbest Girişimcilerine iade edilebilir. Açılmış olan bodykey Kitleri sadece tüm içerikleri mevcut, kullanılmamış, tekrar satılabilir durumda ise ve genetik test seti üzerindeki orijinal bant halen açılmamış ise iade edilebilir. Yasal garanti şartları ve iade hakları saklıdır.

bodykey by NUTRIWAY Kilo Kontrol Programı'na katılmak, test sonuçlarını, önerileri ve diğer bilgilendirmeleri alabilmek için internet erişimi gerektirmektedir. İnternet erişimi olmaması durumunda programa katılmak mümkün değildir. Özel kodlar tekrar verilemez. Bodykey  web sitesine “bodykey Online Koçum” giriş öncesi özel kodun kaybedilmesi halinde, programa devam edebilmek için yeni bir bodykey Kiti alınması gerekmektedir.