MÜKEMMEL UYGULAMALI BİR ÜRÜN TANITIMI YAPIN

Bunu okuyorsanız muhtemelen makyaj konusunda biraz bilgiye sahipsiniz - ve daha da önemlisi - bir makyaj tanıtımı ve uygulamalı ürün tanıtımı yapmak istiyorsunuz. Bunun siz ve müşterileriniz için başarılı olması amacıyla Amway Academy eğitmeni ile birlikte bazı basit fakat etkili hazırlıkları ve temel kuralları hatırlayalım!
Hazırlıklara başlamadan önce atacağınız ilk adım müşterilerinizi nasıl davet edeceğinize karar vermektir.
 

1.

Müşterilerinizin ilgi ve bilgi düzeyini yansıtan değişik ürünleri ve konuları düşünün. Emin değilseniz öncesinde hızlı bir araştırma yaparak müşterilerin günlük cilt bakımı düzeninde hangi ürünleri kullandıklarını ve hangi makyaj tekniklerine aşina olduklarını öğrenin. Örneğin, müşteriniz Nude makyaj tekniklerini biliyorsa onunla Smokey Eyes (Buğulu Gözler) uygulaması yapmak ilginç olabilir. Aynı zamanda, müşteriniz fondöten kullanmıyorsa ve günlük cilt bakımı ihtiyacının bilincinde değilse bu durumda en uygulanabilir konu "ARTISTRY™ ile günlük cilt bakımınız" olabilir.

2.

Davetin kendisi de yaratıcı olmalıdır. Buna en iyi örnek bir video davetidir. Daveti yaygınlaştırmak için mobil uygulamalar, mesajlar ve başka iletişim kanalları kullanabilirsiniz. Kesin tarih, saat ve yer gibi önemli bilgileri vermeyi unutmayın.

3.

Cilt bakımı veya uygulamalı makyaj tanıtımları için en uygun katılımcı sayısı 3 - 4 kişidir, bu durumda herkese dikkat edebilir, kişiye özel ürün/renk seçebilir ve sorulara cevap verebilirsiniz. Ayrıca bir müşteri yeni bir görünüm denemek isterse diğerlerinin fikirlerini de öğrenmek isteyebilir.


Özetlemek gerekirse: Bir konu belirledik ve müşterileri davet ettik, şimdi kendinizi, yerinizi ve donanımınızı hazırlamak zamanı geldi.

  • En önemli nokta bu ziyarette kendiniz için yalnız ARTISTRY renkli ürünlerini kullanmaktır. Potansiyel bir müşteri hangi renk rujlarınız olduğunu sorarsa ona gururla ARTISTRY SIGNATURE Color Ruj sayısını söylemelisiniz!
  • Kişisel görünümünüz seçilen konuyu yansıtmalıdır. Eğer cilt bakımı konusuna önem verecekseniz makyajınız nötr olmalı ve cildinizin güzelliğini vurgulamalıdır. Unutmayın - müşterilerinizin gözünde siz ürününüzü temsil ediyorsunuz! Eğer Hollywood star görünümleri sunmaya karar verdiyseniz o zaman onunla ilgili bir tarz ve makyaja gerek var.
  • Uygulamalı tanıtımda kullanacağınız tüm ürünleri dikkatle seçmeli ve hazırlamalısınız. Ambalajlarına dikkat edin. Hasarlı olmamalı ve temiz görünmelidir! Ayrıca ihtiyaç duyabileceğiniz ek ürünleri de unutmayın, mesela:

1.

Makyaj pamukları

2.

Kağıt Mendiller, Islak Mendiller

3.

Pudra ve fondöten için aplikatörler

4.

Maskara fırçaları

5.

Far aplikatörleri


Makyaj uygulamalı tanıtımlarının başarılı olmasını istiyorsanız müşterinize öğrendiğini tekrar uygulama fırsatı verin. En etkili yöntemlerden biri eve götürebilecekleri bir video kaydı yapmaktır. Bu amaçla size asistanlık yapacak birini davet edebilir veya aynı amaçla birisinin mobil telefona kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz.

İyi şanslar!