• image/jpeg;;;1950s.jpg1950'ler
  • image/jpeg;;;1960s.jpg1960'lar
  • image/jpeg;;;1970s.jpg1970'ler
  • image/jpeg;;;1980s.jpg1980'ler
  • image/jpeg;;;1990s.jpg1990'lar
  • image/jpeg;;;2000s.jpg2000'ler
  • image/jpeg;;;mini.jpg2010'lar

1950'ler

 


Amway, Ada, Michigan’da faaliyete başlıyor. Kurucular Jay Van Andel ve Rich DeVos Amway ismini “American Way” – ‘Amerikan Yöntemi’ sözcüklerinin kısaltılmasından oluşturdular.

   

 

Amway, ilk ürünü, dünyanın ilk biyolojik olarak çözünebilen konsantre çok amaçlı temizleyicilerinden biri olan, Liquid Organic Cleaner– Sıvı Organik Temizleyiciyi çıkarıyor. Temizleyici çok satılan bir ürün oldu ve dünyayı önemseme yönündeki öncülük geleneğimizi başlattı.

1960'lar

 


Amway İş fırsatı coğrafya, satışlar ve yeni ürünler genişlemeye başlıyor.

   

 


Ekim 1962’de Amway ilk uluslararası ofisini London, Ontario, Kanada’da açıyor. Bu, Amway’in 80 ülke ve bölgede gerçekleştireceği genişlemenin ikinci adımı olacaktır.

   

Amway satışları 50 milyon $ 'a ulaşıyor.

   


Artistry markası 11 ürün ve 37 renkle sahneye çıkıyor. Artistry büyüyerek en çok satan beş premium cilt bakım markasından biri olacaktır*.

*Source: Euromonitor International Limited; www.euromonitor.com/amway-claims

1970'ler

 


Amway Nutrilite’ı satın alıyor, sekiz uluslararası pazar daha ekliyor ve dünya merkezi alanını yaklaşık 90.000 metre kareye yayıyor.

   

 

Amway’in ilk denizaşırı ofisi Sidney, Avustralya’da açılıyor. Neden Avustralya? Ortak kurucularımızdan Rich DeVos’un açıkladığı gibi “Çok uzaktaydı, orada başarılı olursak muhtemelen başka yerlerde de başarıyı yakalarız.”

   

 Amway'in Avrupa'daki ilk bağlı kuruluşu Milton Keynes, Buckinghamshire, İngiltere'de açıldı.

1980'ler

 


Amway Fırsatı bir milyondan fazla serbest girişimcinin gücüyle ek 20 ülkeye daha ulaşıyor.

   

 


Grand Rapids, Michigan, A.B.D.’de Amway Grand Plaza Oteli açılıyor. Dört yıldızlı, 682 odalı otel Batı Michigan toplumunun güçlenmesini ve büyümesini sağlayan simgesel bir katalizör oldu.

   

 Amway 25'inci Kuruluş Yıldönümünü kutluyor.

1990'lar

 

Amway dünyada Çin ve Güney Afrika dahil 33 pazara daha ulaşıyor. Serbest girişimcilerimizin, çalışanlarımızın ve ortaklarımızın çabalarıyla Amway on yıl içinde iki mislisinden fazla büyüyor.

2000'ler

 


Yeni yüzyıl yeni ortaklıklar, yeni buluşlar ve Amway’in İnsanlara Daha İyi Yaşamlar Sürdürmesi İçin Yardım vizyonuna ulaşmasına yardım edecek yeni çabalar getiriyor.

   

 


Amway'in Çocuklar için "One by One" Kampanyası başlıyor. Kampanya dünyanın her yerinde çocukların yaşamlarında bir fark yaratmak için tüm Amway ailesinin kaynaklarını bir araya getiriyor.

   

 


Nutrilite Optimum Sağlık Merkezi açılıyor. Kaliforniya’daki bu tesis kendilerini insanların optimum sağlığa kavuşmalarına yardıma adamış dünya çapındaki uzmanların işbirliğini temsil ediyor.

   

 

Amway İngiltere, Londra'da marka deneyimi ile profesyonel eğitim alanlarını birleştirdiği bir tanıtım merkezi açtı. Bu merkez, mevcut Serbest Girşimcilerin eğitim aldığı ve yeni Serbest Girişimcilerin ise Amway İşlerini kurma ve işlerini yönetme ile ilgili destek aldıkları bir merkez olarak hizmet vermektedir. 

2010'lar


20.000 kapasiteli eğlence ve etkinlik merkezi olan Amway Center, Orlando, Florida, A.B.D.’de açılıyor. Amway Center, Ulusal Basketbol Derneği (NBA) Orlando Magic basketbol takımının sahasıdır.

Amway, Polonya'nın Krakov şehri yakınlarında Avrupa pazarlarının pazarlama ve IT faaliyetlerinin yürütülmesine yönelik yeni bir İş Merkezi açtı.