Tüm ürünlerde %12 indirim almak için hemen müşteri olarak kaydolun!

1,41 TL / 1 tablet
Adet:

  Nutriway™ Vitamin D sağlıklı kaslar, kemikler ve dişler ile normal bağışıklık sistemi fonksiyonlarının ve genel olarak sağlığın desteklenmesine yardımcı olur. Bu ürünü neden seveceksiniz?

  Bu ürünü neden seveceksiniz?

  Uzmanlar D vitamininin genel sağlık ve zindelik itibarıyla çok önemli bir faktör olduğu görüşündedir. Konu sağlık olduğunda pek çok açıdan katkı sağlar. Cildimiz güneş ışınlarıyla temas ettiğinde D vitaminini sentezler ancak pek çoğumuz günlerimizin büyük bir bölümünü iç mekanlarda, yapay ışık altında geçirmekteyiz, cilt sağlığı açısından yaygın şekilde tavsiye edilen güneş koruyucuları kullanmaktayız ve yeterli miktarda UV ışını almakta zaman zaman zorlanmaktayız. Ayrıca D vitamininin somon ve uskumru gibi yağlı balıklar dahil çok az gıdada bulunması itibariyle beslenme yoluyla yeterli miktarlarda alınması zordur. Nerede yaşadığınız da önem taşır, zira Kuzey yarımkürede UV ışınlarından faydalanmak Güney yarımküreye kıyasla daha zor olduğundan, Avrupalıların %40’tan fazlasında bu değerli vitaminin eksikliği söz konusudur.

  Nutriway™ Vitamin D size güneş ışığını getirir. Günlük doz olarak 15µg (600 IU)** doğal kaynaklı D vitamini içeren takviye edici gıda ürünümüz sağlıklı kemikler ve dişlere, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasına ve kas fonksiyonlarına katkıda bulunur. Doğal D vitamininin de hücre bölünmesi sürecinde rol oynadığı, genel sağlığa katkı sağladığı bilinmektedir. D vitaminini yeterli seviyede tutmanın daha elverişli bir yoludur.


  Faydalı ipuçları

  • Nutriway™ Vitamin D takviye edici gıda ürünü sağlığınızı desteklemek üzere iki doğal kaynaktan elde edilmiş, 15µg (600 IU)* günlük dozda D vitamini sağlar. Bu takviye edici gıda ürünü NutriCert™ sertifikalı ortak tesisimizden elde edilen kültür mayasından sağlanan konsantre D vitamininden üretilmiştir.
  • Günde bir küçük, pratik, yutması kolay tabletle ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
  • Nutriway™ Vitamin D yapay renklendiriciler, aroma vericiler veya ek koruyucu maddeler içermez.
  • D vitamini kemik ve dişlerin desteklenmesine, kalsiyum ve fosforun kullanımına katkıda bulunur.
  • D vitamini bağışıklık sisteminin normal fonksiyonlarını sürdürmesine ve normal kas işlevlerinin korunmasına yardımcı olur.
  • D vitamininin hücre bölünmesi sürecinde rol üstlendiği ve dolayısıyla genel sağlık açısından önemli olduğu bilinmektedir.  


  * Avrupa Birliği sponsorluğunda gerçekleştirilen geniş ölçekli bir araştırma D vitamini eksikliğinin yaş, ırk ve coğrafyadan bağımsız olarak Avrupa nüfusunun %40,4’ünde görüldüğünü ortaya koymuştur. Kaynak: Cashman KD, Dowling KG, ve çalışma arkadaşları Vitamin D deficiency in Europe: pandemic? (Avrupa’da D vitamini eksikliği: Salgın mı?) Am J Clin Nutr (2016) 103(4):1033–44.10.3945/ajcn.115.120873.

  ** %300 BRD (Beslenme Referans Değeri).

  İÇİNDEKİLER: Maltodekstrin, Stabilizörler (Selüloz, Çapraz Bağlı Sodyum Karboksimetil Selüloz) Hacim Arttırıcı (Nişasta Sodyum Oktenil Suksinat), Stabilizör (Hidroksipropil Metil Selüloz), Topaklanmayı Önleyiciler (Silikon Dioksit, Yağ Asitleri), Sakkaroz, Nem Verici (Gliserol), Taşıyıcı (Sodyum Askorbat), Orta Zincir Trigliseridleri, Antioksidan (Alfa Tokoferol), Kolekalsiferol (D3 Vitamini) (% 0.006), Ergokalsiferol (D2 Vitamini) (% 0.003), Parlatıcı (Karnauba Mumu).

  MENŞE ÜLKE: AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ

  Başlıca Özellikleri

  Nutriway Vitamin D, 15µg (600 IU)* takviye edici dozda D vitamini sağlar.

  Günde tek bir küçük, yutması kolay tablet şeklinde olması itibariyle, her türlü beslenme ve programa dahil etmek üzere elverişlidir.

  Nutriway Vitamin D yapay renklendiriciler, aroma vericiler veya ek koruyucu maddeler içermez.

  Kullanım Şekli

  Yetişkinler için tercihen öğünlerle birlikte günde 1 tablet alınması tavsiye edilir.

  • Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayın. 3 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir.
  • Bu ürün çeşitlendirilmiş bir beslenme programının yerine geçmez.
  • Lütfen önerilen günlük dozu aşmayın. Şişenin kapağını sıkıca kapatın.
  • Serin ve kuru yerde saklayın.
  • İlaç değildir. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.
  • Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışın.
  • Buna ek olarak değişik ve dengeli bir beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı genel olarak önemlidir.

  Besin değeri       

  ORTALAMA DEĞER GÜNDE (1 TABLET) %BRD****
  D Vitamini 15 μg 300

  **** % Referans Besin Değeri